Breaking News
Home / مقالات طب سوزنی / تغییرات سطح پوست روی گوش در تشخیص بیماری ها

تغییرات سطح پوست روی گوش در تشخیص بیماری ها

مشاهده عینی تغییرات سطح پوست روی گوش در تشخیص بیماری ها

وقتی متخصصان سنتی طب سوزنی تغییرات بسیاری را در رنگ و شکل زبان و در ویژگی‌های ریز و ظریف مربوط به ضربان رادیال مچ مشاهده کردند، متخصصان طب سوزنی گوش نیز بر ارزش تشخیصی بررسی گوش خارجی از طریق مشاهده تکیه کردند.

نقاط تیره رنگ

پوسته پوسته‌های سفید

بافت‌های فیزیکی و برآمدگی‌های پوست

چین ناحیه لوب هر کدام می تواند نشان از بیماری خاصی داشته باشد.

 0d093fa3_dad2_4ce5_800e_e36d05b77573_83773691_XS

  نقاط تیره رنگ

نقاط قرمز روشن، بنفش یا قهوه‌ای در تشخیص‌های متمایز روی سطح گوش مشاهده می‌شود که معمولاً نشان‌دهنده التهاب شدید در بدن است. لکه‌ای که قرمز روشن است نشان‌دهنده واکنش شدید است که دردناک بوده در حالی که قرمز تیره در بیمارانی دیده می‌شود که سابقه بیماری طولانی مدتی داشته‌اند. خاکستری تیره و قهوه‌ای تیره می‌تواند نشان‌دهنده تمایز بافتی یا تومورهایی باشد که می‌توان در عضو مطابق با آن پیدا کرد. این لکه‌های رنگی را نباید با خال‌های معمولی اشتباه گرفت که لزوما بیانگر وضعیتی تشخیصی نمی‌باشد‌‌. اگر به این قسمت‌های رنگی گوش فشار وارد آورده شود، آن لکه معمولاً هنگام لمس درد می‌گیرد. عدم وجود چنین لکه‌هایی بیانگر این نیست که هیچ مشکلی وجود ندارد ولی وجود چنین قسمت‌های رنگی روی گوش نشان می‌دهد که احتمال بالای بعضی انواع پاتولوژی در بخش مطابق بدن وجود دارد.

پوسته پوسته‌های سفید

پوسته‌های سفید، پوسته‌های خشن، قسمت‌های بدون پوست، پوست‌ریزی (پوسته پوسته شدن) و قسمت‌های شوره مانند در سطح گوش معمولاً نشان‌دهنده وضعیت مزمن در بدن است. سفیدی که با قرمزی احاطه شده در ناحیه قلب منطقه گوش معمولاً بیماری روماتیسم قلب را نشان می‌دهد. در معاینه دقیق گوش بیماران مختلف می‌توانیم خشکی قسمت‌های پوست را مشاهده کنیم. اگر گوش آن فرد تمیز شود، مناطق پوسته پوسته سفید مجدداً طی چند روز دوباره ظاهر می‌شود مگر این‌که وضعیت مربوطه به خوبی درمان شود. اگر درمان برای از بین بردن آن وضعیت مؤثر و مفید باشد، مناطق پوسته پوسته روی گوش دوباره ظاهر نمی‌شود. این مشاهده سطح پوست دقیقاً مطابق با حضور مداوم یک اختلال است و وقتی که اختلال فیزیکی کاهش یافت، پوسته‌های سفید روی سطح گوش ناپدید می‌شود.

471d5fc0_074d_486c_adc7_df7508176fb1_چین 

بافت‌های فیزیکی و برآمدگی‌های پوست

منطقه‌های خاص سطح پوست گوش می‌تواند برآمدگی‌های لکه‌ای شکل، فرورفتگی‌های خفیف، مناطق زبر با پوست ضخیم یا جوش‌های تاول مانند روی سطح پوست داشته باشد. این پاپول‌ها کوچک، محصور، برآمدگی‌های سفت پوست گوش هستند که می‌توانند رنگ و ظاهر نرمال، قرمز، سفید یا جوش‌های سفید با هاله قرمز داشته باشد. گاهی برآمدگی خاکستری تیره وجود دارد.

چین ناحیه لوب

چین‌های مورب روی پوست لوب به انواع خاصی از اختلالات سلامت مربوط می‌باشد. چین‌های مورب لوب به مشکلات شریانی مربوط می شود. تحقیقات بالینی نشان داد که وجود چینی که به صورت مورب از شکاف اینترتراژیک تا پایین لوب کشیده شده بیشتر بیان‌گر احتمال ایجاد مشکل شریانی است که سطح فشار خون بیمار یا سطح کلسترول سرم را نشان می‌دهد

Check Also

خار پاشنه چیست ؟

خار پاشنه در اثر رسوب کلسیم در زیر استخوان پاشنه رخ می دهد باعث برجستگی و …