Breaking News
Home / مقالات طب سوزنی / پوست چروک نازک از منظر طب چینی

پوست چروک نازک از منظر طب چینی

از منظر طب چینی پوست با چروکهای نازک و سطحی به دلیل یکی از دیس هارمونیهای زیر میباشد :

  • کمبود خون و یین ریه
  • کمبود خون طحال
  • کمبود یین کلیه

بهترین حالت برای توصیف این حالت واژه پوست سیگاری ها است.که پوست زودتر از موقع لازم پیر می شود .

این چروک در بیماران لاغر و افراد سیگاری رایج تر است. این حالت را همچنین در افرادی که یک رژیم سخت کم چربی را دنبال کرده اند دیده ام . پوست به طور ضعیف تغذیه می شود و خیلی خشک می شود.

از آنجایی که ریه مواد مغذی اش را از عضو مادر , طحال دریافت می کند باید مطمئن شد که مواد مغذی کافی برای خود طحال وجود داشته باشد.

طحال باید با غذا و سوزن ها تقویت شود. بهترین راه برای تقویت خون طحال (مواد مغذی) مصرف مقداری غذای روغنی و چرب است. انتخاب مطمئن , نوشیدن یک بطری آبدوغ (۴/۱) در هر روز است (یک آبدوغ در هر روز مانع شکل گیری چروک می شود).

این کار پوست را ضخیم تر و پر تر می کند. با در نظر گرفتن این احتمال که طحال به راحتی می تواند مرطوب شود بهتر است آبدوغ را در اواسط صبح حدود ساعت ۱۰ خورد.

نکته دیگر این است که حواستان به رطوبت باشد. کلیه تمام بدن را آبیاری می کند. زمانی که کلیه ها دچار کمبود یین اند ( زیرا که بیمار در حال یائسه شدن است یا مقدار زیادی نوشیدنی های ادرار آور مانند قهوه چای و الکل مصرف می کند یا گرمای بیش از حدی در بدنش دارد که مواد مایع رقیق را تا ته تخلیه می کند) در اینصورت کلیه ها آب را از عضو مادر , ریه دریافت می کنند و باعث می شوند ریه ها دچار کمبود یین شوند.

بنابراین این مسئولیت برعهده بیمار است که به طور منظم و در طول روز آب مصرف کند و از غذاهایی که گرما تولید می کنند و نوشیدنی های ادرار آور تا حدی زیاد اجتناب کند.

اگر این بیماران خیلی پیر نباشند (زیر ۶۵) برای حل این مشکل امید وجود خواهد داشت.خبر خوب این است که هیچ گونه سوزن زنی موضعی انجام نخواهد شد.

برای درمان از طریق طب سوزنی باید موارد زیر انجام شود :

  1. تقویت یین ریه و خون
  2. تقویت خون و تغذیه طحال
  3. تقویت یین کلیه

و همچنین برای درمان موضعی از تکنیک های گواشا استفاده نمایید.

تکنیکهای گواشا بر روی صورت شامل سه روش زیر است :

گواشا بر روی صورت شامل سه روش است :

  • برش و خراش دادن
  • صاف کردن
  • لیفت کردن و بالا کشیدن

و همچنین میتوانید برای کمک به تسریع درمان از هیالارونیک اسید و لیزر نیز بهره ببرید.

و همچنین از بیمار بخواهید در منزل از ماسک تخم مرغ استفاده کند.

برای دیدن توضیحات بیشتر و آشنایی با نقاط طب سوزنی که برای درمان این نوع چروک استفاده میشوند و آموزش تکنیکهای گواشا به صورت نوشتاری و تصویری کتاب جوان سازی و درمان بیماریهای پوستی با طب سوزنی که ترجمه شده از کتاب Cosmetic Acupuncture میباشد را تهیه و مطالعه نمایید.

کتاب جوان سازی و درمان بیماریهای پوستی با طب سوزنی شامل ۱۷۰ صفحه رنگی و گلاسه است و قیمت آن ۷۰ هزار تومان میباشد و برای تهیه آن میتوانید به شماره ۰۹۳۹۰۸۶۳۵۵۴ در تلگرام یا واتس آپ پیام ارسال نمایید. ( لطفا فقط ارسال پیام )

Check Also

آموزش درمان وزوز گوش یا تینیتوس با طب چینی

آموزش درمان وزوز گوش یا تینیتوس با طب چینی   TCM Treatment for Tinnitus خیلی وقت …