Breaking News
Home / مقالات طب سوزنی / حلقه های سیاه زیر چشم , تشخیص و درمان با طب چینی

حلقه های سیاه زیر چشم , تشخیص و درمان با طب چینی

رنگ خاکستری یا ابی در هرجای صورت یا زبان نشان از کمبود کلیه است.متاسفانه این رنگها به ما دقیق نمی گوید
کدام قسمت کلیه ضعیف است. ما باید از اطلاعات دیگر بهره جوییم تا بفهمیم کدام قسمت دچار کمبود است و در
نظر داشته باشیم که هم یین و هم یانگ در کلیه می توانند ضعیف باشد.

  • کمبود یین کلیه
  • کمبود یانگ کلیه

درمان طب سوزنی بدن :

کمبود یین کلیه

1bookدر این مورد خشکی قابل ملاحظه ای وجود خواهد داشت.

زبان می تواند خشک و دارای کرک باشد و پوست به حد زیادی خشک خواهد بود. ادرار در یک جا متمرکز خواهد بود و مقدارش کم است. مدفوع می تواند سفت و تیره باشد.

ممکن است صورت داغ و قرمز شود و فرد دچار تعریق شبانه شود و بیمار ممکن است بعد از استراحت و شبها پر انرژی باشد ولی در اواسط روز کاملا احساس خستگی کند.

نقاط Kid 7 یا Kid 10 : برای تقویت یین کلیه

نقطه Gb 20 و نقطه Li4 : برای چشمها

این نشانه ها به ما نشان خواهند داد که یین و آب کلیه در بدن کاملا کم اند. فرد باید به طور منظم آب و غذاهای آبکی و میوه جات بخورد و نقاط Kid 7  یا Kid 10 در این موارد نقاط مناسبی اند و همچنین نقطه Gb 20 و نقطه Li4 برای چشم ها.

استراحت دادن به چشم ها با یک ژل مرطوب کننده به طور متناوب – خواب خوب شبانه قبل از نیمه شب و زدن شیر به پوست از جمله کارهایی اند که بیمار می تواند برای بهبود وضعیت انجام دهد. اگر همان اول درمان شود این کمبود با موفقیت از بین خواهد رفت.

درمان یک مشکل مزمن ممکن است خیلی اسان نباشد.

کمبود یانگ کلیه :

2book

نقطه های Bl 23  و Kid 3 : برای تقویت یانگ کلیه

نقطه Bl 67 : تقویت یانگ مثانه و بنابراین به طور غیر مستقیم یانگ کلیه

با کم کار بودن کلیه آب نیز در کلیه می ماند. صورت و حتی پلک ها می توانند متورم شوند و همچنین پاها و قوزک پا. ادرار در شب از ادرار در طول روز بیشتر خواهد بود و ادرار می تواند تیره و کدر باشد.

ممکن است در ابتدا در مفاصل سفتی و سردی ایجاد شود مخصوصا در زانو ها و پشت .

بیمار ممکن است وقتی روزش را شروع می کند انرژی نداشته باشد اما در اواسط روز حالش مناسب باشد. آنها ممکن است افرادی خجالتی و ترسو باشند.

از آنجایی که اینها نشانه هایی از کمبود یانگ کلیه اند خوب است که این کمبود را با نقاطBl 23  و Kid 3 و Bl 67  درمان کرد و بیمار را تشویق کرد تا به طور منظم ورزش کند مخصوصا ورزشی که پشت را درگیر کند (مانند شنا سوئدی)

گرما مانند هر درمان دیگری خوب است و باید از قرار گرفتن در معرض سرما اجتناب شود.

ماهی قرمز – پای حیوانات (پای مرغ و پاچه خوک) و ماهی با استخوان (ماهی ریز- دانه و چینه و حلزون صدف دار ) همه منابع خوبی برای یانگ کلیه اند.

آنچه بیمار در خانه می تواند انجام دهد:

استفاده از شیر برای پوست:

شیر را در قابلمه ای بجوشانید تا زمانیکه پوسته ای بر روی آن ظاهر شود. این پوسته را خارج کنید و آن را در یخچال ذخیره کنید. آنرا به صورت غلیظ در اطراف چشمان بمالید و اگر چشمان خیلی خشک است آن را با مقداری شیر سرد خیس کنید.

استفاده از آرد نخود:

این ایده از طریق یکی از بیمارانم به من داده شد. من آن را امتحان کرده ام و برای تجمع بیش از حد رنگدانه ها به طور کل جواب می دهد.

یک قاشق سوپخوری از آرد نخود استفاده کنید و نصف قاشق چایخوری از زردچوبه و یک کمی روغن بادام و مقدار کمی از لیمو و ماست و آن را بر روی قسمتی که رنگدانه ها تجمع کرده اند استعمال کنید. بعد از ۱۵ دقیقه این قسمت می تواند شسته شود. تا روز بعد این قسمت را کامل تمیز نکنید.

استفاده از اسید هیالورانیک :

بیماران می توانند دوبار در هفته از اسید هیالارونیک در خانه استفاده کنند. این اسید باید بر روی پوست خیلی تمیز استفاده شود که گرم و مرطوب شده باشد.

از اسید هیالارونیک به مقدار اندک استفاده کنید و آنرا بر روی قسمتی که رنگدانه ها تجمع کرده اند بمالید و با چند قطره آب یا یک مرطوب کننده سبک این کار را پایان دهید. در هنگام شب این کار را انجام ندهید.

هیالورونیک اسید در مزوتراپی به منظور جوانسازی پوست

ماسک کلاژن ساز و آبرسان پودر طلا دور چشم

توجه توجه : به زودی منتظر کلاس زیبایی با طب سوزنی و کتاب ترجمه به فارسی زیبایی باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به شماره ۰۹۳۹۰۸۶۳۵۵۴ رمضانی در تلگرام پیام ارسال نمایید.

Check Also

آموزش درمان وزوز گوش یا تینیتوس با طب چینی

آموزش درمان وزوز گوش یا تینیتوس با طب چینی   TCM Treatment for Tinnitus خیلی وقت …