Breaking News
Home / مقالات طب سوزنی / طب سوزنی گوش برای لاغری و اشتهای زیاد

طب سوزنی گوش برای لاغری و اشتهای زیاد

طب سوزنی گوش برای لاغری و مشکلات گوارشی و اشتهای زیاد

طب سوزنی گوش ممکن است ابتدا عجیب به نظر برسد. بسیاری از مردم احتمالا پس از شنیدن ایده فرو کردن سوزن در گوش تعجب می کنند ولی در واقع این روش یکی از روش های طب سنتی چینی است که قدمت آن به بیش از ۵ هزار سال پیش، تقریبا همان زمانی که  این طب  بدن کشف و استفاده شد، می رسد،. البته در این روش به هیچ وجه قسمت داخلی گوش سوزن کاری نمی شود چرا که نقاط طب سوزنی موجود در گوش، در قسمت خارجی آن هستند.

0df3b56d_3fbc_4f48_b54e_aa9b463fad04_Auriculotherapy

طب سوزنی برای کاهش وزن اولین بار در سال ۱۹۹۸ در چین مورد بررسی قرار گرفت. آن زمان هنگام ورود غذاهای غربی به چین و محبوبیت یافتن آن در میان مردم بود. این طب  برای کاهش وزن روشی است که با استفاده از آن می توان عملکرد غدد درون ریز و دستگاه گوارشی بیمار را بهبود بخشید و این کار باعث هضم و جذب و دفع غذایی بهتر و ایجاد احساس سیری سریع تر در بیمار می شود. با ترکیب استفاده از طب سوزنی سنتی ، گوش و الکتریکی و روش امبدینگ یا کاشت نخ کت گوت قابل جذب طب چینی، کاهش وزن و سایز فرد تقریبا تا حدی قطعی می گردد.

برخی از نقاط مخصوص  این طب  برای کاهش وزن و لاغری و چربی سوزی شامل درمان مشکلات معده، طحال و کلیه ها می شوند. دهان، ریه و تیروئید نیز دیگر نقاطی هستند که در این روش مورد استفاده قرار می گیرند. روش درمانی مورد استفاده به طور ویژه برای بیمار طراحی شده و منطبق با نیاز ها و تفاوت های بدن بیمار، از هر فرد تا فرد دیگر متفاوت است.

در غرب نیز برخی روش های درمانی بر اساس تئوری طب سوزنی گوش برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد. این روش ها عمدتا با نام “دانه گذاری گوش برای کنترل وزن” معرفی می شوند. این روش  نیز تنها ۱۰ تا ۲۰ درصد از درمان اصلی را شامل می شوند و در حال حاضر با سوزن های مخصوص معروف به ASP ، فرد می تواند این سوزان را در گوش خود تا ۲۰ روز به همراه داشته باشد و این روش بایستی به همراه سایر روش های طب چینی برای طب سوزنی لاغری استفاده شود. کاهش وزن با طب سوزنی گوش به تنهایی یک روش درمانی زمان بر اما موثر و کمک کننده برای مشکلات گوارشی، اشتهای زیاد و کاهش سایز موضعی چربی ها است. به همین جهت، هوشمندانه است که از انجام این چنین روش های درمانی با نظر پزشک مربوطه و بعد از تشخیص و معاینه طب چینی در کنار طب سوزنی سنتی یا الکتریکی و کت گوت در صورت لازم استفاده شود.

طب سوزنی گوش برای لاغری و مشکلات گوارشی و اشتهای زیاد

این روش برای درمان بسیاری از بیماری ها و درد ها استفاده شده و همچنین در صورتی که پزشک طب سوزنی تشخیص دهد این روش برای بهبود مناسب است، ممکن است در طب  معمولی سوزنی  نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از بیماری ها که با این روش قابل درمان و بهبود هستند شامل: اعتیاد، اختلالات رفتاری، چاقی ( کاهش سایز موضعی اندام و لاغری بدن و کنترل اشتها)، درد و … می شوند.

بسیاری از بیماران که تحت درمان طب سوزنی برای کاهش وزن قرار گرفته اند، در کمتر از یک سال، نتایج شگفت آوری و عالی را گزارش کرده اند. توجه داشته باشید که برنامه کاهش وزن با استفاده از  این طب نیازی به تمرکز بر روی رژیم غذایی و ورزش ندارد. نکته اصلی در این روش، ایجاد احساس سیری سریع تر در بیمار است که در نتیجه موجب کاهش پرخوری در او می شود. داشتن اراده قوی برای خود داری از غذا خوردن یا گذراندن ساعات زیاد در باشگاه، ضروری نمی باشد. از طرف دیگر، در روش های غربی، متخصصان بیمار را ملزم به رعایت رژیم های غذایی و انجام ورزش می کنند. این کار تلاش و اراده زیادی از سوی بیمار می طلبد.

این در حالی است که در این طب  برای کاهش وزن، بیمار تنها به اندازه ۲ تا ۳ جلسه در هفته و یک جلسه در ماه با روش امبدینگ برای انجام درمان مراجعه می کند. این جلسات درمانی شامل فرو کردن سوزن در پوست و استفاده از جریان ضعیف الکتریکی می باشد. پس از آن نیز به بیمار توصیه می شود که برای کمک به سم زدایی و تقویت جریان نیروی چی در بدنش ممکن است دکتر این طب ترکیبات گیاهی به صورت مکمل غذایی را پیشنهاد کند. قسمت اول این برنامه کاهش وزن گاهی ممکن است کند باشد. طب سوزنی گوش برای کاهش وزن نیز ممکن است برای این مورد استفاده شود که به شکل سوزن های ۲ تا ۳ میلی متری دارای برچسب است که در داخل گوش متصل می شوند یا به صورت صوزن های مخصوص تا ۲۰ روز به همراه فرد در گوش او خواهد بود.

قسمت بعدی برنامه کاهش وزن با استفاده از این طب  شامل تثبیت شرایط بیمار و بازگرداندن او به رژیم غذایی عادی و معمولی، که ممکن است در طول درمان از بین رفته باشد، است. در نتیجه در این روش تلاش می شود در حالی که بیمار از رژیم غذایی معمولی خود لذت می برد، وزنش ثابت نگه داشته شود. به طور کلی اگر شما نیز در کاهش وزن خود دچار مشکل هستید، این طب برای لاغری جهت کاهش وزن می تواند راه حلی ایمن و طبیعی برای شما باشد.

Check Also

خار پاشنه چیست ؟

خار پاشنه در اثر رسوب کلسیم در زیر استخوان پاشنه رخ می دهد باعث برجستگی و …