Breaking News
Home / کارگاههای آموزش طب سوزنی / برگذاری دوره های آموزش طب سوزنی با مدرک معتبر از آکادمی طب چینی پکن

برگذاری دوره های آموزش طب سوزنی با مدرک معتبر از آکادمی طب چینی پکن

بر خلاف تصور خیلی از پزشکان عزیز ایرانی که طب سوزنی را یک تکنیک سوزن زدن و خیلی ساده و سهل میپندارند و تصور میکنند اگر یاد بگیرند برای هر بیماری به کدام قسمتهای بدن سوزن بزنند درمانگر طب سوزنی شده و میتوانند بیماران را با معجزه طب سوزنی درمان کنند , طب سوزنی یک علم پیچیده و وسیع است که در چین حدود ۹ سال اموزش دانشگاهی آن از دیپلم تا دکترای طب سوزنی طول میکشد .

طب چینی هم مانند هر طب دیگری فلسفه و فیزیولوژی و پاتولوژی و سندرم شناسی مخصوص خودش را دارد و نمیتوان بیماری را با تشخیص طب غربی با طب شرقی درمان کرد .

ما در طب چینی چیزی به اسم بیماری نداریم . یعنی چه ؟

یعنی مانند طب غربی که بیماری با سردرد مراجعه میکند و ما به دنبال پیدا کردن عامل ایجاد کننده سردرد و حذف آن عامل هستیم در طب چینی برخورد نمیکنیم.

در طب چینی ما دیس هارمونی و عدم هماهنگی بین اجزا را داریم .

ما در طب چینی سه عنصر بنیادین داریم که شامل ارگانها , مسیر و راههای ارتباطی ( مریدین ها ) و چیزهایی که داخل این راههای ارتباطی در جریان هست و از طریق این راه ها و مجراها بین ارگانها منتقل میشوند میباشد.

آن اجزا شامل موارد زیر است :

  • خون
  • مایعات بدن
  • انرژی Qi
  • روان یا Shen
  • اسانس یا جینگ یا جوهر

وقتی اختلال در حرکت این مواد حیاتی در مریدین ها ایجاد میشود یا فزونی یا کمبود یا رکود در این مواد حیاتی ایجاد میشود دیس هارمونی و مشکلاتی در بدن ایجاد میشود.

و ما در طب چینی به روشهای مختلف مانند سوزن زدن , خونگیری , موکساباسیون , کاپینگ و … این عدم هماهنگی و عدم بالانس را رفع میکنیم تا بدن را به سلامتی برسانیم.

مانند طب غربی ما دنبال حذف عامل ایجاد کننده بیماری نیستیم بلکه با ایجاد توازن و تعادل بین اجزا سعی در برگرداندن سلامتی به فرد مراجعه کننده داریم.

و برای یادگیری مفاهیم طب چینی , شناخت عناصر بنیادین در طب چینی , آشنایی با مواد حیاتی در طب چینی و عواملی که در طب چینی باعث بهم خوردن این تعادل و توازن بین اجزا میشود و روش های رفع این بهم خوردگی تعادل و توازن و ایجاد مجدد این توازن , نیاز هست تیوری وسیع و پیچیده و بسیار شیرین و جذاب طب چینی را ابتدا بدانیم.

به این منظور مباحث بنیادین و مفاهیم طب چینی به صورت مجازی توسط دکتر طباطبایی استاد اکادمی طب چینی پکن و عضو و مدرس انجمن طب سوزنی دانمارک و مترجم کتابهای طب سوزنی مختص پزشکان برگزار میشود .

برای آموزش طب سوزنی با مدرک معتبر از آکادمی علوم طب چینی پکن اینجا کلیک کنید.

Check Also

کتاب بیماریهای روانپزشکی در آکوپانکچر

بحث در مورد درمان مشکلات روحی و عاطفی، بدون در نظر گرفتن مفهوم روان و …