Breaking News
Home / مقالات طب سنتی / تقویت ارگانها با مکملهای دارویی چینی بر اساس سیستم فایو المنت

تقویت ارگانها با مکملهای دارویی چینی بر اساس سیستم فایو المنت

سیستم فایو المنت چیست ؟

در دایره زیر که دقت کنید این مجموعه را عناصر پنج گانه می‌گویند.

2

کره زمین بر تعادل مابین این ۵ نیرو طی میلیونها سال زندگی خود برقرار بوده.

عدم تعادل ما بین یکی از ایــن  ۵ عنصر باعث می‌گردد که چند عنصر دیگر آنرا خنثـی کرده و بار دیگر تعادل و ادامه حیات را ممکن سازند.

منظور از چوب جنگل‌ها است که وقتی جنگلها زیاد می‌شوند مثل دوران دوم زمین‌شناسی که سرتا سر کره زمین را میلیونها هکتار جنگل فرا گرفت و همه چیز و همه جا شده بود سبز و این تعادل بهم خورده بود.

در چنین عدم تعادلی که مدت کوتاهی بیش طول نمی‌کشد آتش‌سوزیهای وسیع اتفاق می‌افتد و چوب به خاک یا خاکستر بدل می‌گردد.

آب مخالف آتش می‌باشد.

چرخه زیر باعث مداومت زندگی کره زمین می‌گردد.

چوب مادر آتش و آتش فرزند چوب است.

آتش مادر خاک است و خاک فرزند آتش.

خاک مادر فلز است و فلز فرزند خاک

و همین طور ادامه دارد. به جهت حرکت توجه کنید.

برای برقراری تعادل فقط رابطه مادر و فرزندی کافی نیست بلکه نیروهای داخل دایره باید فعال باشند. «شکل زیر»

3

بعنوان مثال به فلش‌ها توجه کنید.

آب آتش را فرو می‌نشاند و خاک درختان یا چوب را باور و تنومند می‌کند.

به این شکل توجه کنید فلش‌ها دو طرفه است یعنی تعادل نه تنها از طریق قانون مادر و فرزندی برقرار می‌گردد بلکــه از طریق قوای درونی نیز امر تعادل محقق می‌گردد.

چین مادر و مهد طب سوزنی از پنج هزار سال پیش تا بحال بوده است. فصول چینی‌ها پنج می‌باشد.

تعادل فصـول برای کره‌ زمین امری حیاتی است.

تعادل طبـق اصول عناصر پنج گانه در اینجا هم برقرار است. هم تعادل داخلی و هم قوانین مادر و فرزندی.

بدن انسان مهمترین و بهترین مثال در تعادل یعنی سلامتی است که می‌توان با قوانین تعادل راجع به آن بحث کرد.

5el

وقتی مابین نیروهای حیات کره زمینی آنچنان تعادلی می‌باشد آیا نباید چنین تعادلی مابیـن اعضاء بدن انسان وجود داشته باشد.

4

در این تقسیم ساز و کار هر عضو توپر در بالای خط و هر عضو تو خالی در پائین خط نوشته شده بین اعضای تو پر و تو خالی روابط داخلی برقرار است و اصولاً یک قرابت وجود دارد.

مثلاً در مورد کبد و کیسه صفرا که کبد یک عضو ترشحی صفرا بوده و کیسه صفرا یک عضو غلیظ کننده و انبار کننده می‌باشد یا مثلاً کلیه‌ها که باید ادرار را ترشح و مثانه که آنرا در خود ذخیره می‌سازد یا مثلاً طحال که آن را شامل دوازدهه (اثنی‌عشر) و پانکراس و خود طحال فرض کردیم شیرابه‌های هضمی خود را به داخل  GI ترشح می‌کنند (رابطه داخلی اعضاء توپر و توخالی) قلب عمده یونهای حیاتی خود را از روده باریک و جذب آن ناحیه‌ای می‌گیرد.

رابطه داخلی ریه و روده بزرگ در جذب آب توسط کلون transverse and ascendant colon  و تنظیم آب بدن در تنفس‌ ها یادتان باشد اگر توضیح فیزیولوژیک کافی نیست باید بدانید که این تئوریها از پنج هزار سال پیش که بشر تشریح نمی‌دانست بوجود آمده و عجیب آنکه در عمل و محاسبات درست در می‌آید ولی توجیه آن به زبان طب غرب حتی گاهی ممکن نیست.

مثلاً آنچه در آینده می‌خوانید توجیه kidney یا کلیه شامل هم سیستم ادراری بوده و هم تمام اعمال ترشحی غده فوق کلیوی قشری cortical and medulla  و مرکزی و تخمدانها و بیضه .

به همین دلیل است که طب چین کلیه را از ناف تا پرینه می‌داند.

حال به این مثالها در مورد تعادل عناصر پنج‌گانه توجه بفرمائید.

5

در این پنج زنجیره در هر زنجیره‌ای می‌توانید ارتباط این عناصر را با یکدیگر مطالعه کنید.

مثلاً رنگ سیاه : کلیه که عضوی است نسبتاً سیاه رنگ و زمستان تاریک است. معمولاً و در زمستان آب زیاد است (باران) و انسان در زمستان بیشتر می‌ترسد و گوشهایش نیز حساس می‌گردد. در زمستان استخوان درد بیشتر است و در زمستان است که دردهای استخوانی شروع می‌گردد.

در مورد بهار که رنگ سبز جلوه‌ گاه درختان و چمن‌ ها باد می‌آید، انسان زود خشمناک شده و فریاد می‌زند. در بهار است که رشد تند درختان بیشتر می‌گردد.

photo_2016-10-21_04-12-53

برای درمان بیماریها بر اساس سیستم وچرخه فایوالمنت علاوه بر سوزن گذاری از طریق تقویت مادر و تضعیف فرزند و …. از طریق کپسولهای گیاهی مکمل نیز میتوان به تقویت ارگانها پرداخت .

در شکل زیر میتوانید عکس این مکلمهای گیاهی را ببینید که رنگ بندی آنها بر اساس سیستم فایو المنت میباشد

photo_2016-10-21_04-10-18

این کپسولها ترکیبی از گیاهان چینی موثر برای تقویت ارگانهای بدن هستند که با توجه به شرح حال و تشخیص بیماری بیماران میتوان به آنها توصیه کرد و باعث میشود روند درمان خیلی موثر و سریعتر پیش برود

برای مثال مکمل تقویت کیدنی با توجه به رنگ بندی المنت مشکی است و هر نوع اختلال انرژتیک که مربوط به ضعف ارگان کلیه باشد مانند کلیه اختلالات سیستم تناسلی و ادراری و و هم تمام اعمال ترشحی غده فوق کلیوی قشری cortical and medulla  و مرکزی و تخمدانها و بیضه  و مشکلات نازایی و مشکلات قاعدگی و مشکلات ناتوانی یا زود انزالی آقایان و سردی و ضعف اندامهای تحتانی , درد اندامهای تحتانی و کمردرد , تکرر ادرار , عدم کنترل ادرار , تینیتوس یا وزوز گوش , مشکلات دستگاه تناسلی آقایان و خانمها و خون در ادارار و …. با خوردن مکمل مشکی رنگ که تقویت کننده ارگان کلیه است درمان میشود

یا هر نوع مشکل گوارشی و مشکلات هضم و جذب و نفخ و یبوست و رفلاکس معده , اسهال , استفراغ  و …. مربوط به اختلالات انرژتیک طحال و معده میباشد و با خوردن مکمل زرد رنگ که مربوط به طحال و معده است درمان میشود.

یا هر نوع مشکلات مربوط به اختلالات انرژتیک کبد مانند دیابت , هپاتیت , سردردهایی با منشا اختلال در کیسه صفرا یا کبد و استرس و خشم  و ضعف تاندونها , افسردگی , تاری دید , تنش های عصبی , اسپاسم های عضلانی , ضعف حافظه و عدم تمرکز و بیخوابی , فشار خون بالا و سردردهای تمپورال و  … با مکمل سبز رنگ که مربوط به کبد و کیسه صفرا است درمان میشود.

یا هر نوع مشکلات مربوط به اختلالات انرژتیک روده بزرگ و ریه مانند آسم و تنگی نفس و تقویت سیستم ایمنی و دفاعی بدن, آلرژی , مشکلات پوستی , سرفه و ….. با مکمل سفید رنگ که مربوط به ریه و روده بزرگ است درمان میشود.

 و کلیه مشکلات مربوط به بی خوابی , اضطراب , تپش قلب , تعریق بیش از حد مخصوصا تعریق شبانه , سردی اندامها , فینت کردن , دردهای اطراف قلب و بازوی چپ , خستگی و تنگی نفس و استفراغ و تهوع , دردهای قاعدگی و رفلاکس اسید معده , دردهای قفسه سینه , بد خلقی ,  گردن درد و درد و ورم گلو و عصبانیت و افسردگی و با خود حرف زدن و نا امیدی , سردرگمی ذهنی , رفتار خشونت آمیز , دیوانگی و  داد و فریاد کردن و گریه کردن … با مکمل قرمز رنگ که مربوط به ارگان قلب و روده کوچک است درمان میشود.

این مکلمهای گیاهی کاملا بدون عارضه میباشند

برای استفاده موثر تر بهتر است دو مکمل از دو رنگ مختلف همزمان یکی صبح یکی شب استفاده گردد و بهتر است هر مکمل در ساعت فعالیت خود مصرف گردد

برای مثال مکمل سبز رنگ که مربوط به کبد میباشد بهتر است بین ساعت ۱ تا ۳ نصفه شب که ساعت فعالیت کبد است مصرف گردد یا مکمل زرد رنگ در ساعت ۷-۹ صبح که ساعت فعالیت طحال و معده است مصرف گردد

نحوه انتخاب دو رنگ برای استفاده همزمان بر اساس ارتباط ارگانها در چرخه فایو المنت و با توجه به شرح حال بیمار باید انتخاب شود

برای مثال میتوان برای کسانی که دچار ضعف طحال و در عین حال کمبود یانگ کلیه هستند طحال و کلیه را با هم مصرف کرد

یا برای کسانی که از مشکلات گوارشی و دردها و نفخ معده که ناشی از حمله کبد به معده است رنج میبرند از کبد و طحال با هم استفاده کرد .

برای تهیه این مکلمها و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۳۹۰۸۶۳۵۵۴ رمضانی تماس حاصل نمایید