Breaking News
Home / مقالات / درمان‌های ساده برای سیاهی زیر چشم

درمان‌های ساده برای سیاهی زیر چشم

سیاهی و گودی زیرچشم که برای خیلی از افراد مشکلی آزاردهنده محسوب می‌شود گاهی می‌تواند علائم بعضی بیماری‌ها مانند حساسیت، اگزما، افسردگی، کم‌خونی، اختلالات، خواب و… باشد، اما معمولا علت خاصی ندارد و زمینه‌های ژنتیکی و نژادی با سابقه خانوادگی دارد.

635147456513306335

علت گودی و سیاهی زیرچشم در بیشتر موارد نازک بودن پوست ناحیه زیرچشم است که بعلت سطحی شدن جریان خون وریدی پوست تیره‌تر به نظر می‌رسد.

در طب سنتی ایرانی علت آن معمولا خشکی مزاج است. از دیگر علل تیرگی و گودگی زیر چشم می‌توان به اختلالات هورمونی بیماری‌های عصبی و افسردگی کاهش وزن ناگهانی و شدید عوارض بعضی داروها و مواد آرایشی حساسیت‌های فصلی یا آلرژی اگزما پلک، سیگار و اختلالات خواب اشاره کرد.

اما برای رهایی از این مشکل غیر از سعی در درمان علت آن (بجز علت ژنتیکی) می‌توان راه‌های زیر را نیز امتحان کرد که در بسیاری موارد کاملا موثر است.

استفاده از ماسک‌های گیاهی می‌تواند تاثیر بسزایی در سلامت پوست، تحریک کلاژن‌سازی، تغذیه و مرطوب کردن پوست و کاهش تیرگی زیر چشم‌ها داشته باشد.

توصیه می‌شود هر شب قبل از خواب از ماسک‌های گیاهی صورت استفاده شود. همچنین پدهای زیرچشمی نیز با تحریک کلاژن‌سازی و تغذیه بافت زیرچشمی می‌تواند تاثیر رضایت بخشی در بهبود تیرگی و گودی زیرچشم داشته باشد.

Crystal-Collagen-Gold-Powder-Eye-Mask-Crystal-Eye-Mask-Gold-Crystal-collagen-Eye-Mask-Hotsale-eye

برای تهیه ماسک کلاژن ساز و آبرسان پودر طلا دور چشم

به شماره ۰۹۳۹۰۸۶۳۵۵۴ رمضانی در تلگرام یا واتس آپ پیام ارسال نمایید

ماساژ صورت و نواحی اطراف بینی نیز می‌تواند مفید باشد، اما دقت کنید از مالیدن چشم‌ها شدیدا خودداری کنید زیرا باعث تحریک مویرگ‌های زیر چشم می‌شود و کبودی را بیشتر می‌کند. آفتاب می‌تواند این تیرگی را بیشتر کند بنابراین استفاده از عینک آفتابی نیز توصیه می‌شود.

استفاده از عینک آفتابی: آفتاب موجب تضعیف کلاژن موجود در رگ‌های خونی شده و در نتیجه رگ‌های خونی دچار پارگی شده و خون بیشتری وارد بافت‌ها می‌شود و این وضع به تیره شدن پوست زیر چشم می‌انجامد.

کاهش مصرف نمک، نوشیدن آب کافی، مصرف بیشتر میوه و سبزیجات با ویتامین‌ها و مواد معدنی و ترک سیگار نیز می‌تواند موثر باشد.

خواب منظم: کمبود خواب دلیل نخست تیرگی پوست زیر چشم است. به همین دلیل پزشکان به افراد توصیه می‌کنند هنگام شب زود بخوابند و ۳۰ دقیقه پیش از خوابیدن نیز تمام وسایل الکترونیکی را از خود دور کنند.

خواب و استراحت کافی نیز به نحو موثری تیرگی و سیاهی چشم را به هر علتی که باشد کاهش می‌دهد.

مصرف نکردن شکر: رژیم غذایی حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها و کاهش مصرف شکر فرآوری شده از التهاب بدن می‌کاهد و یکی از اثرات کاهش التهاب در بدن رفع حلقه سیاه زیر چشم است.

مصرف چای: «تانن» موجود در چای سیاه از انبساط رگ‌های خونی می‌کاهد. همچنین ترکیب‌های موجود در چای سبز حاوی آنتی‌اکسیدان است که این دو فاکتور در کاهش تیرگی زیر چشم موثر است.

Check Also

اولین مجله الکترونیکی طب سوزنی , شماره یک

با گران شدن ارز شاهد افزایش قیمت دارو و خدمات درمانی هستیم ولی آیا به …