Breaking News
Home / مقالات طب سوزنی / آشنایی با اندام داخلی کبد , کتاب جیوانی

آشنایی با اندام داخلی کبد , کتاب جیوانی

آشنایی با اندام داخلی کبد – کتاب جیوانی مترجم دکتر عباس انصاری

کبد عملکردهای مهم بسیاری از جمله ذخیره سازی خون دارد که جریان روان چی در سرتاسر بدن را تامین و اقامتگاهی برای روح آسمانی فراهم می آورد، خون کبد جهت تغذیه ماهیچه، تاندون، و رباط‌ها بسیار مهم است و از اینرو امکان فعالیت‌های فیزیکی را فراهم می¬آورد و خون را برای رحم ذخیره و یک قاعدگی منظم را تضمین می نماید. جریان روان چی کبد برای تمام فرایندهای فیزیولوژیک در هر اندام و هر بخش از بدن ضروری است.
در سطح روحانی، روح آسمانی یا اتری با حمایت ذهن (Shen) از طریق الهام، خلاقیت، رویا و حس تشخیص مسیر زندگی، نقش بسیار مهمی در زندگی فکری و ذهنی- روانی فرد ایفا می‌کند.
کبد و بویژه خون کبد در توانایی ما در بازیابی انرژی نیز مسئول است و به مقاومت بدن به عوامل بیماریزای خارجی کمک می‌کند.
کبد اغلب با یک ژنرال ارتش مقایسه می‌شود، چراکه مسئول کل طرح‌های عملکردی بدن توسط تامین جریان روان در مسیر درست چی می‌باشد، در حالیکه طرح و برنامه ریزی در یک سطح فیزیکی بازتاب جریان روان چی کبد است که تمام اندام‌ها را تحت تاثیر قرار می دهد.
در سطح ذهنی و روحانی، کبد توانایی و ظرفیت ما در ایجاد برنامه و تشخیص مسیر زندگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد: این ویژگی اصولا به روح آسمانی بستگی دارد. به خاطر همین ویژگی است که گفته می‌شود اگر کبد در وضعیت سلامت خوبی باشد منشا جرات، شهامت و ثبات قدم نیز خواهد بود. به هر حال ویژگی جرات به وضعیت کیسه صفرا نیز بستگی دارد.

برای مشاهده ادامه مطالب روی لینک زیر کلیک کنید

Download

پیشنهاد مهم :

فیلم آموزش نقاط طب سوزنی مریدین کبد

آشنایی با مریدین کبد The liver meridian

دکتر عباس انصاری، پزشک و فارغ التحصیل طب سوزنی از دانشگاه CBIATC چین، عضو انجمن علمی طب سوزنی ایران

نشانی : تهران- سعادت آباد- میدان کتاب- ابتدای بلوار کوهستان- پلاک ۲۸- طبقه فوقانی داروخانه دکتر شاهرودی- کلینیک طب سوزنی

تلفن :  ۲۲۳۸۶۵۰۱-۰۲۱ ، ۲۶۷۶۷۲۰۵-۰۲۱ و ۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰

آدرس سایت دکتر انصاری : http://doctoransari.ir

Check Also

خار پاشنه چیست ؟

خار پاشنه در اثر رسوب کلسیم در زیر استخوان پاشنه رخ می دهد باعث برجستگی و …