Breaking News
Home / مقالات طب سوزنی / ایریدولوژی یا عنبیه شناسی چیست؟

ایریدولوژی یا عنبیه شناسی چیست؟

عنبیه شناسی مطالعه عنبیه چشم میباشد, چشم ها در گذشته های دور ” دروازه ای به روح ” نامیده میشدند. اما افراد کمی از درستی این حرف آگاه بودند . تجزیه و تحلیل های دقیق ساختار عنبیه و رنگدانه ای شدن آن , اطلاعاتی را درباره فرد مورد مطالعه قرار داده که بدست آوردن این اطلاعات با روش های دیگر خیلی دشوار است .

متخصصان این علم با یک نگاه در چشم شما میتوانند قدرت و ضعف ذاتی اندام ها , غدد و روی هم رفته سلامتی شما را مشخص کنند . همچنین میتوانند بگویند که آیا شما زمینه دچار شدن به بیماری را دارید یا نه.

تیوری های توضیحی زیادی در مورد طرز کار عنبیه شناسی وجود دارد اما پاسخ مشخصی ندارند.

همواره طرح و الگوی عنبیه در افراد مختلف حتی دوقلوهای همسان هم متفاوت است.در حقیقت اسکن چشم برای تشخیص هویت افراد, بهتر از اثر انگشت میباشد.

عنبیه حداقل ۲۵۳ طرح کاملا مختلف دارد. در حالیکه نوک انگشت تنها ۴۰ طرح متفاوت دارد.

به همین دلیل در برخی از کشورها هم اکنون از اسکن چشم در مسائل امنیتی , فرودگاهها استفاده میکنند.

اساس عنبیه شناسی یک وسیله تشخیص و ارزیابی است. بررسی عنبیه به ما اجازه میدهد که تقریبا به طور کامل در رابطه با رژیم غذایی , شیوه زندگی , تاریخچه , سن و وضعیت عاطفی فرد شناخت پیدا کنیم.

بررسی عنبیه وقتی سودمند خواهد بود که به آن به چشم طرح یا نقشه ای از بدن بنگریم . آن وقت به ما اجازه میدهد تا شخصیت , ویژگی های فردی , قدرت , ضعف و تمایلات فرد را درک کنیم.

این روش در کوتاه مدت به ما میگوید که چرا افراد با الگوهای متفاوتی به بیماریهای یکسان دچار میشوند.

دکتر Geeck در این باره میگوید : جلسه من با بیمارانم حدود ۲ ساعت طول میکشد . من از یک دوربین برای بررسی دقیق عنبیه و صلبیه استفاده میکنم و درباره زمینه ژنتیکی بیماری ها بحث میکنم عکسی از عنبیه و صلبیه میگیرم در حالیکه به بیمار میگویم که چشمش را به بالا , چپ , راست و … حرکت دهد و همچنین از او درباره گوارش و دفع غذایش سوالاتی میکنیم و پس از تجزیه و تحلیل با یک متخصص تغذیه مشورت میکنیم.

iridology1

اساس عنبیه شناسی :

علم و هنر از نشانه های عنبیه و قالب های مردمک استفاده کردند و عنبیه شناسی را به وجود آوردند. هر نوع شکل , رنگ , الگو و فیبری در عنبیه برای یک عنبیه شناس ماهر دارای معنا و مفهومی است.

بیشتر عنبیه شناسان جدید از صلبیه شناسی هم در تشخیص هایشان استفاده میکنند.

صلبیه شناسی بر اساس خطوط صلبیه ( خطوطی که در بخش سفید چشم هستند) میباشد که به نظر میرسد تغییرات نوین را در الگوهای سلامتی و شرایط موجود به درستی نشان میدهد.

02df6dbb204748c7bb3f8448e44df2fe001

کتاب کلیات عنبیه شناسی , تالیف دکتر یونس حکیمی

دستگاه عنبیه شناسی , تشخیص بیماری از روی چشم

فیلم آموزش مقدماتی ایریدولوژی توسط دکتر مورس

فیلم آموزش تحلیل و آنالیز بیماری ها از طریق چشم با دستگاه Iriscope

فیلم آموزش ایریدولوژي , رنگ چشم قهوه ای – رنگ چشم آبی

دانلود کتاب ایریدولوژی Iridology Simplified

دانلود کتاب Iridology , A Complete Guide to Diagnosing

فلسفه ایریدولوژی

آناتومی چشم و عنبیه

Check Also

خار پاشنه چیست ؟

خار پاشنه در اثر رسوب کلسیم در زیر استخوان پاشنه رخ می دهد باعث برجستگی و …