Breaking News
Home / ویدیوهای آموزشی / ویدیوهای آموزش طب سوزنی / کلیپ آموزش پیدا کردن صحیح نقطه هیگو یا LI4

کلیپ آموزش پیدا کردن صحیح نقطه هیگو یا LI4

نقطه هیگو نقطه چهارم مریدین روده بزرگ در طب چینی است. روده بزرگ هم با مشارکت ریه از ارکان مهم سیستم ایمنی و قوه دفاعی بدن است.

Headache-Pain-Exercise-3-Li4-Type-300x198

نقطه هیگو درکف دست که بین انگشت شصت و سبابه است از نظر چینی ها از آن نقاط مهم بدن است. فشار و ماساژ این نقطه باعث برقرار کردن جریان انرژی و تعادل آن در بدن می شود. چینی‌ها معتقدند که با ماساژ این نقطه می‌توانند سردرد و حتی حمله‌های آلرژیک که باعث تب وخارش شدید می‌شود را درمان کنند.حتی برخی می گویند برای درمان هر دردی می توانید با فشار و ماساژ نقطه هیگو آرام شوید.

Headache_Acupressure_Point

چطورنقطه هیگو را پیدا کنیم؟

انگشتان دست را باز کنید. درقسمت کف دست بین انگشت شصت و سبابه خود را با انگشت شصت و سبابه دست دیگرتان ماساژ دهید. زیر انگشتان خود یک ماهیچه و رگهای سفت پیدا می‌کنید.  یک راه دیگر این است دستتان را طوری باز کنید که یک زاویه ۹۰ درجه توسط انگشت سبابه و انگشت شصت ایجاد شود حالا از نوک انگشت سبابه خطی را تا مچ دست بکشید.

8809958892af3284366b655ef15ba59b

از نوک انگشت شصت هم یک خط فرضی به سمت داخل دست بکشید آن نقطه که این دو خط همدیگر را قطع می‌کنند نقطه هیگو است اگر آنجا را کمی فشار بدهید دقیقا می‌فهمید که درست پیدا کرده اید.  وقتی انگشتان خود را به هم میچسبانید نقطه هیگو کمی برجسته  و سفت می‌شود همین الان انگشتان خود را به هم بچسبانید و آن برآمدگی کوچک و کمی نرم را  کشف کنید. اینجا همان نقطه هیگو است.

چطور درد را با ماساژ این نقطه از بین ببریم؟

به محض اینکه نقطه هیگو را پیدا کردید با انگشت شصت و سبابه دست دیگرتان به آن فشار بیاورید.  به حالت دورانی به مدت ۱۰ دقیقه ماساژ دهید. ممکن است احساس دردی شیرین را زیر انگشتانتان داشته باشید. هر دو دست خود را به همین شیوه ماساژ دهید.

Slide33-320x240

علاوه بر این روش می‌توانید یک انگشت شصت را روی نقطه هیگو و چهار انگشت دیگر را در آن سوی دست بگذارید مانند اینکه بخواهید دو دست را در هم قفل کنید و با انگشت شصت خود باز فشار بیاورید. بعد از چند دقیقه احساس بد سردرد و یا خارش برطرف می‌شود این آسانترین کاری است که می‌توانید در هر کجا و در هر شرایطی انجام دهید. به محض به وجود آمدن علائم سردرد و تب و یا خارش این کار را امتحان کنید. خیلی ها از آن نتیجه گرفته‌اند .

برای پیدا کردن صحیح نقطه هیگو کلیپ آموزشی زیر را ببینید :

li4

Check Also

فیلم آموزش طب سوزنی، پیدا کردن نقاط جادویی مستر تانگ , نقطه Waijian (T 11.04)

ثبت نام دوره کاملا تخصصی آموزش طب سوزنی تکنیک Master Tung’s کتاب مسترتانگ برای اولین …