Breaking News
Home / مقالات / سوالات متداول درباره تور علمی یکماهه آموزش طب سوزنی در چین

سوالات متداول درباره تور علمی یکماهه آموزش طب سوزنی در چین

با توجه به سوالاتی که دوستان عزیز در این مدت درباره تور علمی آموزش طب سوزنی در چین پرسیدند . لیستی از سوالات متداول به همراه جواب را آماده کرده ام که احتمالا سوال خیلی از شما عزیزان هم میباشد.

about-us

۱- تور علمی آموزش طب سوزنی ( دوره یکماهه در پکن ) برای چه کسانی مناسب است ؟

ج : برای کسانی که حداقل مبانی و دوره های مقدماتی طب سوزنی را گذرانده باشند.

۲- کلاس ها در چه سطحی برگزار میشوند و مدرک به چه عنوانی داده میشود ؟

ج : کلاسها در سطح Advance هستند و سرتیفیکیتی که داده میشود Advanced Acupuncture and Moxibustion  میباشد

۳- این سرتیفیکیت برای وزارت بهداشت ایران معتبر و قابل ارزشیابی است ؟

ج : در حال حاضر طبق قوانین بهداشت و درمان ایران مدارک طب سوزنی فقط برای پزشکانی که دوره مستر دوساله را در چین گذرانده باشند قابل ارزشیابی میباشد .

۴- این سرتیفیکیت برای کشورهای دیگر قابل اعتبار است ؟

ج : با توجه به قوانین هر کشوری تعداد ساعت مورد تایید متفاوت است ولی مدرک این مرکز آموزشی در اکثر کشورهای اروپایی و آمریکایی و … مورد تایید است و دانشجویان زیادی از کشورهای عربی و اروپایی و آمریکایی برای گذراندن دوره های آموزش طب سوزنی در این مرکز ثبت نام میکنند .

۵- میشود بدون حضور در دوره ها با پرداخت هزینه ای توسط این مرکز مدرک صادر شود ؟

ج : این مورد امکان پذیر نیست و شرط صدور سرتیفیکت بر اساس تعداد ساعت حضور در کلاسها میباشد و در روز آخر طی مراسمی سرتیفیکیت ها توسط ریاست مرکز آموزش طب سنتی پکن به دانشجویان اهدا خواهد شد .

۶- نحوه برگزاری کلاسها به چه صورت است ؟ تیوری و عملی ؟

ج : صبحها از ساعت ۸ صبح الی ۱۱ صبح در محل بیمارستان که در نزدیکی مرکز آموزش است کلاسهای بالینی برگزار میشود که افراد به گروههای سه الی ۴ نفره تقیسم شده و هر گروه با یک استاد دوره بالینی را روی بیماران واقعی مشاهده میکنند و هر هفته گروهها جا به جا شده تا تکنیک سوزن گزاری اساتید مختلف را ببینند . و از ساعت ۱/۵ الی ۴ عصر کلاس تیوری در محل مرکز آموزش برگزار میشود.

۷- بیمارانی که در بیمارستان میبینیم فقط مختص به بیماریهایی است که در دوره های تیوری آموزش میبینیم ؟

ج : خیر در بیمارستان شاهد بیماریهای مختلفی اعم از دردها ( سردرد – کمردرد – زانو درد و … ) – بیماریهای زنان و ناباروری – فلجی ها و سکته ای ها – بیماران خاص ( مانند ام اس ) – بیماریهای پوستی – تکنیک تخصصی مسترتانگ – انواع کاپینگ گزاری و موکسا درمانی و … خواهید بود

۸- آموزشها توسط اساتید به چه زبانی است ؟

ج : آموزشها به زبان چینی میباشد ولی در تور علمی یکماهه یک مترجم چینی به فارسی در کلاسهای تیوری و بیمارستان در کنار دانشجویان خواهد بود و مطالب را از چینی به فارسی و بالعکس از فارسی به چینی ترجمه خواهد نمود.

۹- محل اقامت در این یکماه کجاست ؟

ج : هتل سه ستاره تاپ در نزدیکی محل بیمارستان و مرکز آموزش که در گارانتی مرکز آموزش است برای دوره یکماهه در نظر گرفته شده است که شامل صبحانه میباشد .

۱۰ – آیا امکان خرید لوازم مورد نیاز طب سوزنی هست ؟

ج : بله در اطراف مرکز آموزش و بیمارستان ۵ فروشگاه خرید لوازم و تجهیزات طب سوزنی وجود دارد که میتوانید لوازم مورد نیاز خود را از آنها با قیمت مناسب تهیه نمایید.

۱۱- آیا امکان بازدید از مراکز تفریحی و توریستی پکن هست ؟

ج : بله دو روز پایانی هر هفته تعطیل میباشید و یعنی حدود ۱۰ روز از یکماه را میتوانید به گشت و گذار از مراکز توریستی و تفریحی و خرید سوغات از مراکز خرید چین به صورت گروهی یا انفرادی اختصاص دهید.

۱۲ – آیا آوردن همراه مانند همسر و فرزندان امکان پذیر است ؟

ج : بله آوردن همراهی با پرداخت هزینه ای حدود ۶ میلیون تومان برای یکماه اقامت در هتل و بلیط و ویزا و بیمه سفر امکان پذیر است .

۱۳- شرایط خوراک در آنجا چگونه است ؟

ج : در حد فاصل بیمارستان تا هتل یک رستوران اسلامی با تنوع غذاهای با کیفیت و قیمت مناسب وجود دارد . علاوه بر آن در اطراف هتل و مرکز آموزش انواع رستورانهای فست فود زنجیره ای مانند کی اف سی و مک دونالد نیز وجود دارد .

۱۴- نحوه پرداخت هزینه های تور به چه صورت است ؟

ج : مبلغ ۸ میلیون و هفتصد هزار تومان باید در ایران بابت هزینه های تهیه بلیط و ویزا و پرداخت بیعانه ثبت نام پرداخت شود که مبلغ ۳ میلیون و هفتصد هزار تومان تا اول بهمن و مبلغ ۵ میلیون تومان تا اول اسفند دریافت میشود . و مبلغ ۲۵۳۰ دلار برای بقیه هزینه های هتل و ثبت نام دوره و مترجم در چین دریافت میگردد.

۱۵- برای ثبت نام چه مدارکی لازم است ؟

ج : پاسپورت با حداقل ۱۰ ماه اعتبار – تکمیل اپلیکیشن فرم – ۲ قطعه عکس – فیش واریزی مبالغ

۱۶ – هزینه پرداختی شامل چه خدماتی میشود ؟

ج : هزینه پرداختی دوره یکماهه آموزش طب سوزنی تئوری و بالینی در مرکز آموزش طب چینی پکن + یکماه اقامت در هتل ۳ ستاره در نزدیکی مرکز آموزش به همراه صبحانه + بلیط هواپیما رفت و برگشت از تهران به پکن و پکن به تهران با پرواز ماهان + ویزا گروهی + بیمه مسافرتی + مترجم چینی به فارسی

۱۷- قبل از این دوره سابقه برگزاری دوره یکماهه وجود داشته است ؟

ج : بله اولین دوره آموزش طب سوزنی یکماهه در ۲۸ آبان الی ۲۸ آذرماه ۱۳۹۵ برگزار شده است .

۱۸ – تاریخ دقیق برگزاری دوره دوم چه تاریخی میباشد ؟

ج : از ۲۰ اسفند الی ۲۰ فروردین

۱۹- آخرین مهلت ثبت نام در دوره دوم ( از ۲۰ اسفند الی ۲۰ فرودین ) چه تاریخی است ؟

ج : آخرین مهلت ثبت نام ۱۵ بهمن میباشد ولی چون با توجه به نزدیک بودن تاریخ برگزاری تور علمی با تعطیلات عید نوروز امکان تغییر نرخ پرواز وجود دارد کسانی که دیر ثبت نام کنند باید علاوه بر هزینه های فوق هزینه ای برای افزایش نرخ پرواز پرداخت نمایند .

۲۰- مباحث آموزش دوره ۲۰ اسفند الی ۲۰ فروردین مشخص شده است ؟

ج : لیست ۴ مبحث آموزشی باید تا ۱۵ بهمن به مرکز آموزش اعلام شود که با نظر دوستان شرکت کننده ۴ مبحث که رای اکثریت باشد انتخاب میشود .

آغاز ثبت نام دوره دوم آموزشی یکماهه طب سوزنی در چین

گزارش تصویری از سفر یکماهه آموزش طب سوزنی در پکن

 

Check Also

اولین مجله الکترونیکی طب سوزنی , شماره یک

با گران شدن ارز شاهد افزایش قیمت دارو و خدمات درمانی هستیم ولی آیا به …